Jak vybrat správnou kameru do auta

Venda.cz

+420 226 210 524 Po–Pá: 8–12 a 12:30–16
MEGA výprodej - likvidace cen
Venda.cz
Poradna
Jak vybrat správnou kameru do auta

Jak vybrat správnou kameru do auta

Kamery do auta jsou momentálně jedním z nejžádanějších typů kamerových systémů. A proto jsme pro vás připravili tento krátký informační článek. V tomto článku si řekneme to nejzákladnější o autokamerách - a poradíme vám s jejich výběrem.

Proč si pořídit autokameru?

Někteří lidé si autokamery pořizují čistě pro zábavu, aby se mohli později kochat záběry z jízdy. Drtivá většina lidí si však kamery do auta instaluje z důvodu „právní sebeobrany“. Vlastní obrazový záznam dopravní situace je totiž někdy jedinou možností, jak můžeme prokázat, že autonehodu, ve které nevinně figurujeme, jsme opravdu nezavinili my.

Nejdůležitější parametry

Autokamery můžeme vybírat podle celé řady parametrů. A nejdůležitější kritéria, na která bychom se měli při výběru zaměřit, jsou tato:

Rozsah kamerového monitoringu: Základem je přední kamera pro sledování provozu před námi. Některé kamerové systémy bývají navíc vybaveny také dalšími kamerami (zadní kamera, interiérová kamera…). A pokud chcete mít kvalitní záznam i v noci, zvolte model vybavený nočním viděním.

Rozlišení: Pro běžné účely poslouží i kamery se standardním rozlišením. Rozhodně ale neprohloupíte, když se poohlédnete spíše po kamerách s vyšším rozlišením (HD, Full HD), které jsou dnes už k dostání za velmi přívětivé ceny.

Pozorovací úhel: Kamera musí zabírat celý prostor před/za automobilem – a zároveň nesmí deformovat výsledný obraz. Pozorovací úhel kamery by se měl pohybovat zhruba v intervalu 110° - 150°.

Podpora paměťových karet: Některé kamery bývají dodávány s vlastní pamětí. Častěji ale můžete narazit na kamery, které záznamy ukládají na paměťové karty, jež si můžete kdykoliv přikoupit. Přesvědčte se tedy, s jakými typy paměťových karet umí kamera pracovat.

Napájení: Raději si vždy ověřte, jakým způsobem se kamera do auta napájí. Jde napájet přímo z auta? Má vlastní baterii?

Další parametry

Existuje ovšem i celá škála dalších parametrů a funkcí, kterými se jednotlivé modely autokamer od sebe navzájem odlišují. Určité modely mohou disponovat například detekcí pohybu, automatickým zapínáním, parkovací kontrolou, LCD displejem, GPS...

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše